התכנית החדשה של שר האוצר, משה כחלון, שהתחילה בשנת 2017, מחזירה את גריטת המכוניות הישנות על מנת להוריד אותן מהכביש ובכך להפחית את העומס על הכבישים, בשל רמת הבטיחות הנמוכה שלהן. על הדרך, אם יש בבעלותכם רכב ישן, זה הזמן להרוויח ממנו קצת כסף.

במסגרת התכנית, שתתפרש על פני מספר שנים, המדינה תקצה כספים שייצאו מתקציב המדינה, בעלויות גבוהות יחסית, לטובת בעלי מכוניות שמוכנים להשתתף בתכנית ולגרוט את רכבם. בהמשך מתוכננים תמריצים נוספים שמיועדים להורדת רכבים ישנים מכבישי ישראל.

לשמיעה של כל המאמר לנוחות שלכם אנא לחצו על כפתור ההפעלה בצד ימין של נגן זה

מעוניינים להחליף את הרכב הישן שכבר לא משתלם לכם להחזיק ולשלם אליו תשלומים, מחפשים מישהו שיעזור לכם בהליך של גריטת הרכב? הגעתם לחברה המקצועית ביותר בתחום!
קונים את כל סוגי הרכבים ולא משנה מה מצב הרכב✅
תשלום הוגן ונוח בכל שיטות התשלום שיש✅
עובדים וזמינים לכם כל הזמן – זמינים 7\24 ✅
שירות אישי על ידי מומחים בעולם הרכבים✅
שירות בכל רחבי הארץ ✅
ממחזרים מכניות למען הסביבה על ידי גריטת רכבים שמזהמים את הסביבה ✅

אז למה אתם מחכים? עזרנו כבר לעשרות אלפי לקוחות בכל חלקי הארץ 👱🏼👨🏽

גריטת רכב - כמה כסף אני אפשר לקבל מהמדינה על רכב ישן

בטיחות ושמירה על איכות הסביבה

הקלת העומס על הכבישים היא לא המטרה היחידה של התכנית, והשיקולים הנוספים הם מניעת סכנות משמעותיות לנהגים ולנוסעים ברכבים ישנים שלא מותקנות בהם מערכות בטיחות מתקדמות שמצילות חיים, כמו למשל מערכות בלימה אוטונומיות. שיקול נוסף הוא שיקול ההגנה על איכות הסביבה והפחתת פליטת הגזים הרעילים והמזהמים שגבוהה במיוחד במכוניות ישנות.

הנתונים מדווחים על מאות אלפי כלי רכב ישנים, כולל רכבים בני עשרים עד ארבעים שנים, שמעטים בלבד מהם מיועדים לאספנות. התכנית קובעת שכל אדם שיש לו רכב ישן יותר מעשרים שנים, זכאי לקבלת סכומים שנעים בין 3,000-5,000 ₪, כפיצוי על תהליך הגריטה.

וזה לא הכול, בעלי רכבים ישנים זכאים גם להחזר בגין החלק היחסי של אגרת הרכב שנשאר עד למועד פקיעת הרישיון.

למדריך המלא והמפורט שלנו בנושא – מסירת רכב לגריטה

כלי רכב שמיועדים לגריטה: משנת הייצור 1998 ומטה

בעלי רכבים אלו מתבקשים להודיע למשרד התחבורה על כוונתם לגרוט את רכבם ולבטל את רישיון הרכב, עם העברתו לאחד ממגרשי הגריטה ברחבי הארץ. עם הגעת הרכב למגרש הרכבים, ולאחר ביטול הרישיון, בעל הרכב זכאי לקבלת הסכום שנקבע במסגרת התכנית.

תהליך הגריטה מיועד לבעלי מכוניות פרטיות בלבד, ולפי שיקולים של בעלי מקצוע מומחים בתחום, חלק מהרכבים ימוחזרו לגושי מתכת באתרי הגריטה, או שחלקיהם יפורקו ויעברו תהליך מחזור.

תכנית זו מאפשרת להפחית באופן משמעותי את הגידול המתמשך בכמות המכוניות הישנות על הכבישים. במקום שבעלי מכוניות ישנות יעבירו את הרכב הישן לילדים או לקרובי משפחה, וירכשו במקומו מכונית משומשת או חדשה שנמצאת רק כמה שנים על הכביש, עכשיו הם יכולים לגרוט את המכוניות הישנות שלהם ולא להכביד על העומס על הכבישים.

למידע נוסף בנושא – הורדת רכבים מהכביש

אז איך זה עובד?

בעלי רכבים ישנים מתבקשים לפנות לאגף התחבורה במשרד התחבורה, לברר מי הם המוסכים המורשים שמשתתפים בתכנית הגריטה, ולהתחיל בתהליך.

זוהי תכנית שמאפשרת לכל הצדדים להרוויח, ובהתאם לפרטי מחירון גריטת רכב ישן, גם סכום של 3,000-5000 ₪ הוא סכום ראוי ביותר, במיוחד כשהוא ניתן ממש במתנה. הרווח של מדינת ישראל הוא האוויר הנקי מרעלים ופליטת מזהמים, שלא לדבר על הירידה המשמעותית  בתאונות הדרכים.

לעוד פרטים בנושא – רכבים לגריטה

שאלות נפוצות

בעל הרכב יהיה נדרש להסיר את כל לוחיות רישוי של הרכב – לוחית הרישוי בחלקו הקדמי של הרכב ובחלקו הקדמי של הרכב ולדאוג להשמדתן של שתי לוחיות אילו.
על רכב שלכם להיות תקין לנסיעה מבחינה מכנית הכוונה היא שהרכב שלכם לא חייב לעלות על הכביש ולנסוע, אך חובה שיהיה ברכב שלכם את כל החלקים החיוניים לנסיעה. דוגמא לרכב לא תקין לנסיעה: רכב פרטי אשר אין לא מנוע לא נחשב רכב תקין מבחינה מכנית ולכן לא יהיה ניתן לבצע איתו הליך של גריטת רכבים.
לצערנו ניתן לגרוט רק כלי רכב פרטיים אשר מסוגלים לנסוע – הכוונה היא לרכבים אשר כתוב להם ברישיון שהם רכב פרטי ולא ניתן להעמיס עליהם סחורה מכל סוג משמע גם לא משאיות קטנות!